SEG AÇIKLAMA

Bu sene küresel COVID-19 pandemisi sebebiyle kongremiz online platformda olacaktır. Siz değerli katılımcılarımızın bilgilerine sunarız.

SEG HAKKINDA / BÖLÜM BAŞKANIMIZDAN NOTLAR

Bugünkü nesillerin geleceğe sağlıklı bir şekilde taşınabilmesi için, içilen sudan, solunan havadan, yenilen gıdadan emin olunması gerekir. İçilen suyun, solunan havanın, yenilen gıdanın temiz ve sağlıklı olması için yapılacak mühendislik hizmetlerinin öncelikle çevre mühendisleri tarafından verilmesi gerekmektedir. Çevre mühendislerinin de konularında daha iyi olabilmeleri, alacakları eğitimin kalitesi ile mümkün olacaktır. İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü çatısı altında bölüm lisans öğrencilerimizin, 2009 yılından bu yana düzenlemekte oldukları “Sürdürülebilir Ekosistem Günleri (SEG)” etkinliği de, çevre mühendislerinin konularında daha iyi olabilmeleri anlamında yapılan çalışmalardan biri olup, etkinliğin 11 incisi 12-13 Şubat 2021 tarihlerinde YouTube Canlı Yayını ile gerçekleştirecektir. Etkinlikte görev alan öğrencilerimizin, kazandıkları tecrübe birikimini, mezuniyetten sonra girdikleri iş alanlarında da kullanarak başarılı çalışmalara imza atıyor olmalarını görmek, etkinliğe vermemiz gereken destek için bizleri daha fazla cesaretlendirmekte, aynı zamanda sorumluluk yüklemektedir.
Bu vesile ile, geçmiş SEG etkinliklerinin düzenlenmesinde emeği geçmiş tüm mezun öğrencilerimizi tebrik ve teşekkür ediyor, SEG’11 etkinliğinin düzenlenmesinde görev alacak öğrencilerimize başarı ve kolaylıklar diliyor, etkinliğe konuşmacı, dinleyici veya maddi destek sağlayarak katılanlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Prof. Dr. İsmail TORÖZ
İTÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı
ÇMK Kulüp Danışmanı

SEG HAKKINDA

Sürdürülebilir Ekosistem Günleri (SEG),  İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü üyesi öğrenciler tarafından hazırlanan, alanında uzman konuşmacıların ağırlandığı Türkiye çapında bir organizasyondur. İTÜ’nün ilk karbon nötr kongresi olma özelliğine sahip Sürdürülebilir Ekosistem Günleri, 2009 yılından bu yana düzenlenmekte olup Türkiye’nin bir çok şehrinden ve her yaş grubundan, genç ve dinamik öğrencilere ve Sürdürülebilirlik anlayışıyla çalışma yapmış ve yapmakta olan akademisyenlere, çevre teknolojilerine, sürdürülebilir çevre yaklaşımına ve çevre konusunda küresel hassasiyete ve vizyona sahip sektör temsilcilerine ücretsiz katılım imkanı sunmaktadır. Bu kapsamda katılımcılara iki gün boyunca sabah ve akşam oturumları olmak üzere seminer verilmekte, son gün workshoplar gerçekleştirilmektedir. Kongrenin konuşmacıları, katılımcıları, teknik altyapısı, organizasyon şeması, duyuruları, katılımcıların konaklamaları, sponsor anlaşmaları tamamen öğrenciler tarafından düzenlenmektedir.

KAYIT OL
Alt

Alt image

SEG PROGRAMI / SEG SCHEDULE

AÇILIŞ

SIFIR ATIKDEPOZİTO

ENERJİDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK PANELİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ PANELİ

PANEL: IBT SOLAR  (GÜNEŞ ENERJİSİ) / BİYOGAZDER  -  (BİYOGAZ) / TÜREB -  (RÜZGAR ENERJİSİ) / GENSED -  (MODERATÖR) /  

SEG SPONSORLARIMIZ / SEG SPONSPORS

ALTIN SPONSOR / GOLDEN SPONSOR

KARBON NÖTR SPONSORU / CARBON NOTR SPONSOR

MEDYA SPONSORLARI / MEDIA SPONSORS

MOBİL UYGULAMA SPONSORU / MOBILE APP SPONSOR

İLETİŞİM SPONSORU / COMMUNICATION SPONSOR

İLETİŞİM / CONTACT